Metody leczenia Laserowa korekcja wzroku Katowice
PresbyMAX to metoda laserowej korekcji wzroku, która stosowana jest u pacjentów cierpiących na starczowzroczność (prezbiopię).
Prezbiopia dotyka osoby po 40 roku życia i objawia się stale pogarszającym się widzeniem z bliskich odległości. Problematyczne staje się zarówno czytanie ulubionych książek, nawlekanie nitki na igłę, jak i pisanie SMS-ów.
Prezbiopia związana jest z procesem starzenia się organizmu. Soczewka oka wraz z wiekiem coraz bardziej twardnieje. Obraz widziany w bliży staje się niewyraźny rozmazany, co utrudnia wykonywanie wielu czynności codziennego życia.
Jakie są możliwe sposoby korekcji starczowzroczności?
- Korekcja okularowa
- Soczewki kontaktowe
- Wszczepienie soczewki wewnątrzgałkowej
- Laserowa korekcja wzroku
Jakie są wskazania do przeprowadzenia zabiegu laserowej korekcji wzroku metodą PresbyMAX?
- Wiek powyżej 40 roku życia
- Problemy z ostrym widzeniem obiektów z bliskich odległości, które są następstwem starzenia się gałki ocznej
- Zakres wad refrakcji: od -7 do +4 dioptrii oraz 4 cylindrów
Do zabiegu laserowej korekcji wzroku metodą PresbyMAX mogą zostać zakwalifikowani są także pacjenci, u których oprócz starczowzroczności występują także inne wady refrakcji.
PresbyMAX w klinice Idealny Wzrok w Katowicach – małoinwazyjny, bezpieczny zabieg dla pacjentów ze starczowzrocznością
Wielokrzywiznowe wymodelowanie rogówki to szansa dla pacjentów ze starczowzrocznością na komfortowe widzenie z każdej odległości. Podczas zabiegu wykonywanego z wykorzystaniem dwóch laserów (excimerowego i femtosekundowego) nie są odczuwane żadne dolegliwości bólowe. Zastosowanie znieczulenia miejscowego w postaci kropli znieczulających sprawia, że cała procedura jest bezbolesna. Korekcję starczowzroczności przeprowadza się na obu oczach w tym samym dniu w naszej klinice w Katowicach.
SmartSurfAce® TransPRK to zabieg korekcji wad refrakcji, który może zostać przeprowadzony u pacjentów z krótkowzrocznością, dalekowzrocznością oraz astygmatyzmem. Cechuje go mała inwazyjność – cała procedura jest bezkontaktowa. W jej trakcie nie są wykorzystywane narzędzia chirurgiczne. Sprzyja to szybszemu gojeniu się gałki ocznej i skróceniu czasu potrzebnego na rekonwalescencję.
Bezpieczna technologia SmartPulse – niższa temperatura podczas zabiegu
Zastosowanie technologii SmartPulse, która odpowiada za możliwość przeprowadzenia zabiegu w niższej temperaturze, zwiększa się bezpieczeństwo procedury. Oko, które nie jest narażone na przegrzanie, szybciej się regeneruje.
Jak przebiega kwalifikacja pacjenta do zabiegu SmartSurfAce® TransPRK?
Do zabiegu SmartSurfAce® TransPRK mogą zostać zakwalifikowani pacjenci, u których w ciągu ostatnich dwóch lat wada wzroku nie uległa pogłębieniu. Stabilna wada wzroku to nie jedyne kryterium – istotny jest także wiek (dolna granica wynosi 21 lat), a także brak przeciwwskazań.
Etap 1
Etap 2
Etap 3
Etap 4
Podczas zabiegu SmartSurfAce® TransPRK:
- Pacjent poddawany jest znieczuleniu miejscowemu – nie odczuwa żadnych dolegliwości bólowych
- Nabłonek usuwany jest bezkontaktowo
- Rogówka oka modelowana jest laserem excimerowym
- 1 dioptrię wady można usunąć w czasie zaledwie 2 sekund
Kwalifikację do zabiegu przeprowadza lekarz – to on decyduje, czy stan zdrowia pacjenta umożliwia laserową korekcję wzroku. Jeśli nie występują żadne przeciwwskazania, to lekarz proponuje optymalną metodę zabiegową – uwzględnia przy tym specyfikę wady pacjenta, jak i jego oczekiwania co do rezultatów zabiegu.
Lasek
Jest to jedna z powierzchniowych metod wykorzystywanych w zabiegach laserowej korekcji wzroku w naszych gabinetach w Katowicach. Umożliwia ona korekcję wad refrakcji. Do zabiegu są kwalifikowani pacjenci z krótkowzrocznością, nadwzrocznością i astygmatyzmem.
Jak przebiega laserowa korekcja wzroku metodą LASEK?
Pierwszy etap procedury to kwalifikacja pacjenta. Po wywiadzie medycznym i badaniach lekarskich lekarz stwierdza, czy nie ma przeciwwskazań do laserowej korekcji wzroku.
Pacjent, który zakwalifikuje się do zabiegu metodą LASEK, zgłasza się do gabinetu w umówionym dniu, odbywa wizytę przedzabiegową, wypełnia dokumentację, a następnie personel przygotowuje go do zabiegu.
Okolice oczu są oczyszczane i odkażane. Oko zabezpieczane jest rozwórką. Następnie, lekarz usuwa nabłonek rogówki. W tym celu wykorzystywany jest roztwór 18% alkoholu. Kolejny etap to modelowanie rogówki wiązką promieniowania emitowaną przez laser excimerowy. Po usunięciu wady, na oko zakładany jest opatrunek ochronny.
LASEK to zabieg laserowej korekcji wzroku, który:
- Nie pozostawia na oku blizny.
- Oko poddawane jest działaniu lasera około kilkunastu sekund.
- Nie powoduje u pacjenta dyskomfortu związanego z odczuwaniem dolegliwości bólowych.
Co istotne, w przeciwieństwie do nowocześniejszych metod laserowej korekcji wzroku, podczas jednego zabiegu LASEK chirurg refrakcyjny może skorygować wadę tylko na jednym oku.
Pacjent po zabiegu powinien stosować się do zaleceń otrzymanych od lekarza i odbywać wizyty kontrolne w wyznaczonych terminach.
Oprócz opisanych powyżej metod powierzchniowych laserowej korekcji wzroku, w gabinetach Idealny Wzrok w Katowicach oferujemy naszym pacjentom także zabiegi korekcji wad refrakcji wykonywane z wykorzystaniem technik głębokich. Jedną z takich metod jest FemtoLASIK.
Jakie są wskazania do zabiegu metodą FemtoLASIK?
- Przeciwwskazania uniemożliwiające korekcję wad refrakcji innymi metodami – np. bardzo cienka rogówka.
- Duże wady wzroku – zaawansowana nadwzroczność, krótkowzroczność lub astygmatyzm – od -10 do +6 dioptrii i 6 dioptrii cylindrycznych.
Zabieg może zostać przeprowadzony u pacjentów, u których nie występują schorzenia wzroku, takie jak jaskra czy zaćma, zespół suchego oka, odwarstwienie siatkówki. Dyskwalifikacją do tej procedury może okazać się także cukrzyca, choroby autoimmunologiczne oraz inne – z pełną listą przeciwwskazań można zapoznać się u lekarza podczas wizyty kwalifikacyjnej.
Czym charakteryzuje się metoda laserowej korekcji wzroku FemtoLASIK?
- Zabieg jest bezbolesny – korekcję wykonuje się w znieczuleniu miejscowym.
- Płatek rogówki wytwarzany jest przy użyciu lasera femtosekundowego, który cechuje się wysoką precyzją.
- Wada refrakcji usuwana jest przy pomocy lasera excimerowego – modelowanie rogówki.
- Założenie opatrunku ochronnego.
Pacjent po zabiegu LKW metodami głębokimi (w tym FemtoLASIK) szybciej wraca do codziennych zajęć – czas rekonwalescencji jest skrócony w porównaniu do rekonwalescencji po laserowej korekcji wzroku metodami powierzchniowymi.