LASEROWA KOREKCJA WZROKU LEGNICA – PROCEDURA PRZYGOTOWANIA DO ZABIEGU
Procedury zabiegowe w klinice Idealny Wzrok w Legnicy opracowane zostały z myślą o maksymalizacji poziomu bezpieczeństwa i komfortu naszych pacjentów.
Zabiegi wykonujemy u pacjentów, którzy mają ustabilizowaną wadę wzroku. Ze względu na proces dojrzewania gałki ocznej nie realizujemy zabiegów u osób poniżej 21 roku życia. Mimo, iż lista przeciwwskazań do zabiegów jest krótka, istnieją pewne dolegliwości i choroby, które mogą uniemożliwić poddanie się procedurze. W takich przypadkach, uwzględniając indywidualny stan zdrowia pacjenta, po konsultacji lekarskiej pacjentowi zostanie zaproponowana inna, alternatywna metoda korekcji wady wzroku.
Celem wizyty kwalifikacyjnej jest ustalenie, czy nie istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu laserowej korekcji wzroku. W tym celu lekarz przeprowadza wnikliwe badania oraz wywiad medyczny. Po tak szczegółowej analizie jest w stanie wskazać najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą metodę korekcji wady wzroku.
Przed wizytą kwalifikacyjną:
- Odstaw twarde soczewki kontaktowe na miesiąc przed wizytą.
- Odstaw miękkie soczewki kontaktowe na 14 dni przed wizytą.
- W dniu wizyty pamiętaj o zabraniu ze sobą wszystkich wcześniejszych wyników badań – jeśli takie posiadasz.
Badania w trakcie trwania wizyty kwalifikacyjnej:
Autorefraktometr – komputerowe badanie wzroku.
Refrakcja, pomiar korekcji, badanie wady wzroku – badanie ostrości wzroku.
Badanie widzenia obuocznego – tropia, foria, widzenie stereoskopowe.
Badanie dna oka.
OCT
Badania gruczołów Meiboma i filmu łzowego, czyli badania aparatu ochrony oczu.
Dodatkowe badania, jeśli w trakcie oceny lekarz uzna, że mogą być potrzebne.
Topografia, czyli stworzenie mapy rogówki.
Keratometria, czyli badanie krzywizn rogówki.
Pachymetria, czyli badanie grubości rogówki.
Tonometria, czyli badanie ciśnienia.
Procedura jednego dnia – najszybsza laserowa korekcja wzroku w Legnicy
Z myślą o komforcie naszych pacjentów stworzyliśmy możliwość przeprowadzenia kwalifikacji i zabiegu laserowej korekcji wzroku w obrębie jednego dnia. Pacjent umawia się na wizytę kwalifikacyjną. Jeśli po szczegółowych badaniach i wnikliwym wywiadzie lekarz uzna, że nie istnieją przeciwwskazania, zabieg laserowej korekcji wzroku odbywa się w tym samym dniu. Cały proces zajmuje zaledwie kilka godzin – wygodniej już być nie może!
Przygotowanie do zabiegu laserowej korekcji wzroku wymaga uwzględnienia kilku istotnych kwestii:
Odstaw wszystkie kosmetyki, których używasz w obrębie twarzy (pielęgnacyjne, myjące, kolorowe) na 48 godzin przed planowanym zabiegiem. Składniki kosmetyków mogą negatywnie wpływać na ryzyko zaistnienia reakcji uczuleniowej.
Odstaw soczewki okresowe (miesięczne, dwutygodniowe, jednodniowe) na 14 dni przed planowanym zabiegiem.
Odstaw twarde soczewki kontaktowe na 30 dni przed planowanym zabiegiem.
24 godziny przed planowanym zabiegiem zrezygnuj z alkoholu, kawy, napojów energetycznych i innych, zawierających kofeinę. Nie stosuj środków o charakterze narkotycznym, odurzającym i zmieniającym świadomość. Wszystkie tego typu substancje mogą wchodzić w niepożądane reakcje z lekami i kroplami, stosowanymi w trakcie zabiegu laserowej korekcji wzroku.
Laserowa korekcja wzroku w Legnicy to sprawdzona i bezpieczna procedura medyczna, podczas której wielką wagę przykładamy przede wszystkim do samopoczucia i komfortu pacjenta. Zabieg jest zupełnie bezbolesny – stosujemy miejscowe znieczulenie (do oka wpuszczane są krople znieczulające).
W przebiegu rekonwalescencji kluczowe znaczenie ma stosowanie się do zaleceń lekarza. W trakcie procesu gojenia po wykonaniu laserowej korekcji wad wzroku możliwe jest odczuwanie dyskomfortu, bólu i zwiększonej wrażliwości na światło. Nie powinno to wzbudzać niepokoju, jest bowiem normalnym elementem procesu gojenia.
Po zabiegu zalecamy towarzystwo opiekuna, który wesprze pacjenta w bezpiecznym dotarciu do domu. To istotne o tyle, że bezpośrednio po przeprowadzeniu procedury zabronione jest prowadzenie pojazdów mechanicznych, a w wyniku stosowanych kropli widzenie może być zaburzone.
Wskazania w pierwszych 7 dniach po zabiegu laserowej korekcji wzroku:
- Unikaj przebywania w pomieszczeniach, w których znajduje się dużo kurzu lub dymu. Za ich sprawą zwiększa się ryzyko podrażnienia, a czas rekonwalescencji może się niepotrzebnie wydłużyć.
- Unikaj bliskiego kontaktu z sierścią zwierząt, może ona bowiem wywołać podrażnienie lub infekcję w gojącym się oku.
- Przez okres 30 dni od zabiegu nie korzystaj z pływalni, basenów, nie pływaj w morzu, jeziorach, rzekach, ani żadnych innych zbiornikach wodnych. Woda zawiera liczne zanieczyszczenia, które negatywnie wpływają na przebieg procesu gojenia i stwarzają ryzyko wystąpienia infekcji.