LASEROWA KOREKCJA WZROKU SZCZECIN
Procedury bezpieczeństwa – Idealny Wzrok Szczecin
Mając na uwadze bezpieczeństwo naszych pacjentów, wdrożyliśmy rygorystyczne procedury zarządzania jakością w medycynie. Certyfikat ISO 9001 zobowiązuje nas do tego, abyśmy realizowali usługi na najwyższym poziomie, dbając zarówno o fizyczny, jak i psychiczny komfort naszych pacjentów.
Wszelkie procedury, oczekiwane efekty oraz możliwe powikłania są szczegółowo omawiane z pacjentem. Każdy pacjent, zanim zostanie zakwalifikowany do zabiegu laserowej korekcji wzroku, musi odbyć wizytę kwalifikacyjną – około dwugodzinne spotkanie z lekarzem.
Dopiero na podstawie uzyskanych wyników badań po rozmowie z pacjentem zostaje ustalony plan leczenia. Dzięki temu upewniamy się, że zaproponowana metoda jest bezpieczna i optymalnie dobrana do indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań naszych pacjentów.
Laserowa korekcja wzroku Szczecin – jak przebiega zabieg?
-
Krok 1
-
Krok 2
-
Krok 3
-
Krok 4
-
Krok 5
-
Krok 6
-
Krok 7
-
Krok 8
-
Krok 9
-
Krok 10
Wizyta kwalifikacyjna do zabiegu laserowej korekcji wzroku
Wizyta kwalifikacyjna to pierwszy, a zarazem bardzo ważny etap całej procedury. Jej celem jest ustalenie ewentualnych przeciwwskazań uniemożliwiających wykonanie zabiegu laserowej korekcji wzroku, a także zaproponowanie pacjentowi optymalnej metody korekcji. Wizyta kwalifikacyjna obejmuje wywiad medyczny oraz szereg szczegółowych badań okulistycznych.
Wybór terminu zabiegu
Po zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu laserowej korekcji wzroku ustala się dogodny termin. W klinice Idealny Wzrok w Szczecinie pacjenci mogą skorzystać z procedury jednego dnia – wówczas wizyta kwalifikacyjna i zabieg laserowej korekcji wzroku odbywają się w tym samym dniu.
Wizyta przedzabiegowa
W dniu zabiegu pacjent zostaje poinstruowany przez personel medyczny o szczegółowym przebiegu procedury. Zostanie również skierowany na przedzabiegową wizytę lekarską, w trakcie której lekarz odpowie na ewentualne pytania, a także przekaże pacjentowi dokumenty do podpisu.
Dokumentacja
Po wizycie przedzabiegowej pacjent udaje się do komfortowego jednoosobowego pokoju. Może w nim na spokojnie zapoznać się z otrzymaną dokumentacją, wypełnić ją i podpisać. To także miejsce, w którym należy się przebrać w otrzymany wcześniej jałowy strój zabiegowy.
Przygotowanie pacjenta do zabiegu
Ten etap obejmuje oczyszczenie i odkażenie pola zabiegowego, a także zaaplikowanie kropli znieczulających. Podczas zabiegu oko pacjenta musi pozostać cały czas otwarte, dlatego zakłada się na nie specjalną rozwórkę, która uniemożliwia mimowolne zamknięcie powieki. Cały zabieg jest bezbolesny, jednak podczas zakładania rozwórki może być odczuwalny dotyk.
Zabieg laserowej korekcji wzroku
Zabieg laserowej korekcji wzroku jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Oznacza to, że pacjent podczas całej procedury pozostaje świadomy i jest w stałym kontakcie z chirurgiem refrakcyjnym, który informuje go o podejmowanych działaniach.
Pierwsza faza zabiegu jest uzależniona od metody laserowej korekcji wzroku. Jeśli zabieg przeprowadza się metodą powierzchniową, to lekarz usuwa nabłonek rogówki (przy pomocy roztworu alkoholu, mechanicznie lub laserem).
W przypadku metod głębokich (np. FemtoLASIK) lekarz przygotowuje płatek rogówki przy pomocy lasera femtosekundowego. Następnie wada refrakcji jest usuwana poprzez wymodelowanie laserem excimerowym rogówki do pożądanego kształtu.
Odpoczynek po zabiegu
Po zabiegu pacjent zostaje skierowany do jednoosobowej sali, w której odpoczywa po zabiegu. Cały czas znajduje się pod opieką pielęgniarską. Po upływie kilkudziesięciu minut jest zapraszany na kontrolne badanie pozabiegowe.
Badanie kontrolne po zabiegu
Lekarz przeprowadza badanie pozabiegowe, a także przekazuje szczegółowe zalecenia, których należy bezwzględnie przestrzegać w okresie rekonwalescencji. Zalecenia mogą obejmować zarówno dawkowanie kropli, jak i unikanie zanieczyszczonych pomieszczeń czy czasową rezygnację z wysiłku fizycznego.
Powrót do domu
Zabiegi laserowej korekcji wzroku przeprowadza się w warunkach ambulatoryjnych. Oznacza to, że pacjent spędza w klinice zaledwie kilka godzin i wraca do domu jeszcze tego samego dnia, w którym wykonano zabieg. Należy mieć na uwadze, że ze względu na działanie kropli znieczulających, które mogą powodować zaburzenia widzenia, nie można samodzielnie prowadzić pojazdów mechanicznych. Zalecamy, aby pacjenta po zabiegu odebrała bliska osoba, która pomoże mu bezpiecznie wrócić do domu.
Wizyty kontrolne
Po zabiegu laserowej korekcji wzroku należy stawić się na kilka wizyt kontrolnych. Pierwsza z nich jest przeprowadzana przeważnie następnego dnia lub po upływie około tygodnia po zabiegu. W trakcie badań lekarz oceni efekty zabiegu, a także sprawdzi, czy nie występują komplikacje.