Metody leczenia Laserowa korekcja wzroku Wrocław
Starczowzroczność (prezbiopia) związana jest z postępującym procesem starzenia się gałki ocznej
Z biegiem lat soczewka oka traci swoją elastyczność, co skutkuje niewyraźnym widzeniem z bliskich odległości. Metoda PresbyMax umożliwia przywrócenie ostrości widzenia. Zabieg może być wykonywany u osób powyżej 40 roku życia – także u tych, u których współwystępują wady refrakcji, pod warunkiem że nie zostanie u nich stwierdzone zmętnienie soczewki występujące w przebiegu zaćmy.
Idealny Wzrok Wrocław – jak przebiega zabieg z wykorzystaniem metody PresbyMax?
Podczas zabiegu PresbyMAX przeprowadza się bi-asferyczną, multifokalną ablację rogówki. W tej metodzie wykorzystywane są: laser excimerowy i laser femtosekundowy. Pacjent cały czas pozostaje w kontakcie z chirurgiem refrakcyjnym, który informuje go o kolejnych krokach procedury.
- Zabieg jest wykonywany z wykorzystaniem dwóch laserów: femtosekundowego i excimerowego
- Możliwość korekcji prezbiopii i współistniejących wad wzroku
- Wszczepienie soczewki wewnątrzgałkowej
- Małoinwazyjny zabieg przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym
Bezbolesny zabieg laserowej korekcji wzroku we Wrocławiu – znieczulenie miejscowe
Jeszcze na etapie przygotowywania pacjenta do zabiegu do oczu wkrapiane są krople znieczulające. Dzięki ich zastosowaniu podczas całej procedury pacjent nie odczuwa bólu. Należy jednak mieć na uwadze, że krople znieczulające mogą bezpośrednio po zabiegu zaburzać widzenie – z tego względu zabronione jest prowadzenie pojazdów mechanicznych.
PresbyMAX – bezpieczna metoda korekcji starczowzroczności
PresbyMAX to nowoczesna procedura, której pierwsze efekty korekcji dostrzegalne są bezpośrednio po zabiegu. Cechuje ją niska inwazyjność, a także to, że pacjenci mogą szybko wrócić do swoich aktywności. Wystarczy jeden zabieg, aby skorygować starczowzroczność i współistniejące wady na obu oczach. W porównaniu np. do RLE (refractive lens exchange) – refrakcyjnej wymiany soczewki – obserwowana jest mniejsza liczba powikłań.
Podobnie jak w przypadku innych metod laserowej korekcji wzroku czas pełnej rekonwalescencji uzależniony jest od indywidualnych cech pacjenta. Należy pamiętać o tym, aby bezwzględnie przestrzegać pozabiegowych zaleceń medycznych.
Laserowa korekcja wzroku metodą SmartSurfAce® TransPRK we Wrocławiu to bezbolesny zabieg przeprowadzany przy użyciu lasera excimerowego. Metoda ta wykorzystywana jest do usuwania wad refrakcji takich jak krótkowzroczność, nadwzroczność oraz astygmatyzm. Warunkiem kwalifikacji do zabiegu jest brak przeciwwskazań medycznych stwierdzony przez specjalistę chirurgii refrakcyjnej w trakcie wizyty kwalifikacyjnej.
Efekty korekcji dostrzegalne w stosunkowo krótkim czasie
Efekty korekcji wad refrakcji metodą SmartSurfAce® TransPRK statystycznie zauważalne są szybciej niż po zabiegach przeprowadzanych z wykorzystaniem innych metod powierzchniowych laserowej korekcji wzroku. Należy jednak pamiętać o tym, że po każdym zabiegu oko potrzebuje czasu do pełnej regeneracji.
Aby proces ten przebiegał bez dodatkowych komplikacji, należy rygorystycznie przestrzegać pozabiegowych zaleceń lekarskich, do których zalicza się m.in. kilkudniowy odpoczynek. Pełna ocena efektów korekcji możliwa jest po upływie około 6 miesięcy od zabiegu.
W jaki sposób przebiega procedura SmartSurfAce® TransPRK?
Początkowo chirurg refrakcyjny usuwa nabłonek rogówki, a następnie rogówkę modeluje się precyzyjną wiązką lasera. Ostatni etap polega na wygładzeniu rogówki. SmartSurfAce® TransPRK cechuje się krótszym czasem ablacji rogówki niż przy starszych metodach TransPRK.
Etap 1
Etap 2
Etap 3
Etap 4
- Procedura bezkontaktowa
- W 2 sekundy jest usuwana 1 dioptria wady
- Małoinwazyjna metoda powierzchniowa laserowej korekcji wzroku
SmartSurfAce® TransPRK – bezpieczeństwo i precyzja
SmartSurfAce® TransPRK to bezpieczna procedura laserowej korekcji wzroku, w której nie są wykorzystywane narzędzia chirurgiczne. Jest to połączenie bezdotykowej metody TransPRK (Trans-epithelial photorefractive keratectomy) i SmartPulse – technologii wygładzania rogówki, pozwalającej na skrócenie czasu ablacji. Zabieg przeprowadzany jest laserem excimerowym, który usuwa 1 dioptrię wady w czasie ok. 2 sekund.
Lasek - kolejna metoda korekcji wzroku we Wrocławiu
LASEK to powierzchniowa metoda korekcji wad refrakcji, odmiana metody PRK. Zastosowanie kropli znieczulających sprawia, że zabieg jest dla pacjenta całkowicie bezbolesny.
Jak przebiega zabieg laserowej korekcji wzroku metodą LASEK?
W trakcie zabiegu nabłonek rogówki jest usuwany przy pomocy roztworu 18% alkoholu. Następnie chirurg refrakcyjny modeluje rogówkę wiązką lasera excimerowego – ten etap trwa około kilkunastu sekund. Po zabiegu na oko zakłada się soczewkę ochronną. Cała procedura, wraz z przygotowaniem pacjenta do zabiegu to około pół godziny. Podczas jednego zabiegu korekcji poddajemy tylko jedno oko.
Czy wizyta kwalifikacyjna przed zabiegiem LASEK jest niezbędna?
Tak, każdy pacjent, który poddawany jest zabiegowi laserowej korekcji wzroku, musi stawić się na wizytę kwalifikacyjną przeprowadzaną przez specjalistę chirurgii refrakcyjnej. Etap ten jest niezwykle istotny i przekłada się na zmniejszenie ryzyka powikłań po zabiegach laserowej korekcji wad refrakcji.
Lekarz dopiero po przeprowadzeniu badań diagnostycznych i wywiadu medycznego może podjąć decyzję, czy nie istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu.
- Średni czas trwania zabiegu to kilkanaście minut
- Małoinwazyjna powierzchniowa metoda laserowej korekcji wzroku
- Zabieg przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym
Czym metoda LASEK różni się od innych powierzchniowych technik laserowej korekcji wzroku?
Wszystkie metody powierzchniowej korekcji wzroku są mniej inwazyjne niż metody głębokie, po zabiegu nie pozostaje też na oku blizna. Różnica pomiędzy poszczególnymi procedurami polega m.in. na różnym sposobie usuwania nabłonka rogówki (jest to etap poprzedzający modelowanie rogówki laserem excimerowym).
W przypadku metody LASEK, nabłonek usuwany jest za pomocą 18% roztworu alkoholu, podczas gdy przy metodzie EBK/PRK usuwa się go mechanicznie, a przy metodzie TransPRK bezkontaktowo (z wykorzystaniem lasera).
SmartPulse® EBK we Wrocławiu
SmartPulse® EBK to kolejna z powierzchniowych metod laserowej korekcji wzroku, dzięki której możliwa jest korekcja wad refrakcji. W trakcie zabiegu SmartPulse EBK nabłonek rogówki jest usuwany przy pomocy narzędzia EpiClear – nie ma konieczności stosowania roztworu alkoholu czy nacinania nabłonka. Dzięki temu na oku nie zostaje po zabiegu blizna. Rogówka jest modelowana laserem excimerowym, a następnie wygładzana z wykorzystaniem technologii SmartPulse®.
- Krótszy czas gojenia (w porównaniu z innymi metodami EBK) – pacjenci wracają do swoich codziennych aktywności średnio po 2–4 dniach po zabiegu
- Powierzchniowa metoda laserowej korekcji wzroku – nie pozostawia na oku blizny
- Znieczulenie miejscowe – do oka są aplikowane krople znieczulające
SmartPulse® EBK – szybka i bezbolesna metoda laserowej korekcji wzroku
SmartPulse® EBK to bezpieczna, szybka, małoinwazyjna i dzięki zastosowaniu kropli znieczulających całkowicie bezbolesna procedura. Oko pacjenta poddawane jest działaniu wiązki laserowej średnio przez 15–30 sekund.