Noszenie okularów korekcyjnych od wielu lat jest jedną z najpopularniejszych metod radzenia sobie z wadą wzroku, jednak w wielu sytuacjach jest bardzo niewygodne i kłopotliwe, co więcej nie daje szansy wyleczenia wady osobom dorosłym. Okulary zsuwają się z nosa, parują, przeszkadzają w codziennych czynnościach związanych z aktywnością fizyczną i wreszcie znacznie uszczuplają nasz portfel średnio co trzy lata.
Jeśli na co dzień nosisz okulary korekcyjne, ale ich nie lubisz lub chcesz całkowicie pozbyć się wady, by móc znów cieszyć się życiem bez szkieł warto zastanowić się nad laserową korekcją wzroku.
Co to jest laserowa korekcja wzroku?
Zabieg laserowej korekcji wzroku jest metodą niemalże bezbolesną, szybką, względnie trwałą i nie wymaga hospitalizacji. W przypadku zabiegów z wykorzystaniem dodatkowego lasera femtosekundowego zaraz jego zakończeniu pacjent może wykonywać codzienne czynności - jest to niewątpliwa zaleta tego zabiegu. Z kolei inne metody laserowej korekcji wzroku wymagają co prawda krótkiego (kilka dni) czasu rekonwalescencji, jednakże są mniej inwazyjne Można korygować takie wady jak krótkowzroczność, nadwzroczność czy astygmatyzm.
Dla jakich pacjentów laserowa korekcja wzroku?
Laserowa korekcja wzroku przeznaczona jest dla osób, które noszą okulary lub soczewki kontaktowe. Dla wszystkich tych, którzy cenią sobie nie tylko wygodę, ale i oszczędność, która w przypadku tej metody jest niepodważalną korzyścią. Jeśli policzymy, ile w ciągu 10 lat wydajemy na okulary czy soczewki kontaktowe laserowa korekcja wzroku jest inwestycją najbardziej opłacalną.
Zabiegowi mogą poddać się osoby, zmagające się z dalekowzrocznością, krótkowzrocznością i astygmatyzmem, które zostaną do niego zakwalifikowane podczas specjalistycznych badań lekarskich, dzięki którym możliwe jest wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań ( m.in. zaćmy i jaskry, zespołu suchego oka, aktywnych stanów zapalnych oka, odwarstwienia siatkówki, chorób autoimmunologicznych, ciąży oraz okresu karmienia piersią oraz niestabilnej wady wzroku), jakie uniemożliwiłyby bezpieczne i skuteczne przeprowadzenie zabiegu.
Zabieg przeznaczony jest dla pacjentów, którzy ukończyli 21 rok życia. W przypadku osób młodszych, np. wiążących swoją karierę z służbami mundurowymi korekcję można przeprowadzić wcześniej, jednak istnieje ryzyko, że wada z powrotem się pogłębi i niezbędny będzie zabieg rekorekcji.
Przed wykonaniem laserowej korekcji wzroku lekarz przeprowadza kompleksowe badania okulistyczne, zbiera wywiad ogólny, dotyczący stanu zdrowia pacjenta i na podstawie rodzaju wady, a także stopnia jej zaawansowania wybiera najlepszą, indywidualnie dopasowaną metodę laserowej korekcji wzroku, która pozwoli skutecznie, trwale i bezpiecznie pozbyć się wady i cieszyć nową jakością życia bez okularów.