LASEROWA KOREKCJA WZROKU WARSZAWA
W klinice Idealny Wzrok Warszawa ogromny nacisk kładziemy zarówno na skuteczność przeprowadzanych zabiegów laserowej korekcji wzroku, jak i na bezpieczeństwo naszych pacjentów. Z tego względu wdrożyliśmy restrykcyjne procedury. Poświadczeniem spełniania wymogów zapewniających jakość wykonywanych usług i ich bezpieczeństwo, jest certyfikat ISO 9001.
Zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy zabieg może być dla pacjenta stresujący. Dlatego staramy się rozwiać wszelkie wątpliwości i w każdym momencie szczegółowo objaśniamy kolejne etapy procedury. Dbamy także o jak najwyższy komfort pacjenta zarówno przed samym zabiegiem laserowej korekcji wzroku w naszym gabinecie w Warszawie, jak i po jego zakończeniu. Nasz personel zawsze jest do Państwa usług.
Pacjent poddający się laserowej korekcji wzroku spędzi w naszej klinice około 3–4 godzin. Sam zabieg jest bardzo krótki, jednak pozostały czas jest potrzebny na odpowiednie przygotowanie pacjenta do przeprowadzenia procedury – wizytę przedzabiegową i wykonanie badania kontrolnego. Decydując się na laserową korekcję wzroku w Warszawie, masz pewność, że zostanie ona przeprowadzona w miłej atmosferze. Zadbamy o Twój komfort — pracują u nas wykwalifikowani lekarze z wieloletnim doświadczeniem, którzy wykorzystują zdobytą wiedzę, by stale podnosić jakość oferowanych przez nas usług. Zależy nam na jak najlepszym stosunku cen zabiegów do ich poziomu, dlatego też są one tak konkurencyjne.
JAK PRZEBIEGA ZABIEG LASEROWEJ KOREKCJI WZROKU W NASZEJ KLINICE W WARSZAWIE?
-
Krok 1
-
Krok 2
-
Krok 3
-
Krok 4
-
Krok 5
-
Krok 6
-
Krok 7
-
Krok 8
-
Krok 9
-
Krok 10
Wizyta kwalifikacyjna
Zanim pacjent zostanie zakwalifikowany do zabiegu laserowej korekcji wzroku, odbywa się wizyta kwalifikacyjna. W umówionym terminie należy zgłosić się do gabinetu Idealny Wzrok w Warszawie. Zapraszamy 10 minut wcześniej – aby w rejestracji dokonać niezbędnych formalności.
Wizyta kwalifikacyjna trwa około dwóch godzin. Lekarz przeprowadza wywiad medyczny i wykonuje szereg szczegółowych badań – m.in. biometrię, keratometrię, pachymetrię, topografię czy badanie aparatu ochrony gałki ocznej. Są one niezbędne, aby ocenić wadę wzroku. Po przeanalizowaniu otrzymanych wyników i wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań lekarz proponuje pacjentowi optymalną metodę korekcji wady refrakcji. Udziela także dokładnych informacji dotyczących przebiegu zabiegu oraz wskazówek, jak należy się do niego przygotować
Ustalenie terminu zabiegu
Jeśli podczas wizyty kwalifikacyjnej lekarz nie stwierdzi żadnych przeciwwskazań do laserowej korekcji wzroku, pacjent ustala preferowany termin przeprowadzenia zabiegu.
Konsultacja przed zabiegiem
W dniu planowanego zabiegu laserowej korekcji wzroku w Warszawie pacjent zgłasza się do recepcji, gdzie jest szczegółowo informowany o kolejnych krokach procedury. Następnie przeprowadzana jest konsultacja przedzabiegowa, w trakcie której wykonywane jest badanie oka. W tym czasie lekarz po raz kolejny objaśnia też, na czym dokładnie będzie polegał zabieg i odpowiada na wszystkie pytania. Pacjent otrzymuje komplet dokumentów do podpisu.
Przygotowanie do zabiegu
Z dokumentacją otrzymaną podczas konsultacji przedzabiegowej pacjent może spokojnie zapoznać się w sali, do której zostanie skierowany przed zabiegiem. Po podpisaniu dokumentów należy przebrać się w sterylny strój – jałowy fartuch, czepek oraz kapcie. Personel zakrapia oczy pacjenta kroplami znieczulającymi, dzięki którym zabieg będzie całkowicie bezbolesny.
Przygotowanie do zabiegu na sali zabiegowej
Ten etap procedury zabiegowej zajmuje około 10–15 minut. Pacjent zapraszany jest na salę zabiegową. Instrumentariuszka odkaża okolice oczu płynem o działaniu bakteriobójczym. Następnie na oko pacjenta lekarz zakłada rozwórkę, która zabezpiecza przed mimowolnym zamknięciem powieki.
Zabieg laserowej korekcji wzroku
Gdy pacjent zostanie już odpowiednio przygotowany, rozpoczyna się zabieg laserowej korekcji wzroku. W tym czasie pacjent pozostaje cały czas w kontakcie z chirurgiem refrakcyjnym, który na bieżąco informuje o kolejnych podejmowanych działaniach. Na sali zabiegowej pacjent przebywa ok. 30 minut, jednak oko jest poddawane działaniu lasera od kilku do kilkudziesięciu sekund – w zależności od tego, jaka metoda zabiegowa jest wykorzystywana.
Odpoczynek po zabiegu
Po wykonanym zabiegu pacjent odpoczywa około pół godziny, następnie jest zapraszany na pozabiegowe badanie kontrolne.
Kontrolne badanie pozabiegowe
Podczas badania pozabiegowego lekarz ocenia efekt zabiegu laserowej korekcji wzroku. Przekazuje też pacjentowi szczegółowe informacje dotyczące zaleceń pozabiegowych, których bezwzględnie należy przestrzegać. Pacjent otrzymuje także krople do stosowania w domu, wraz z opisem ich dawkowania.
Ustalenie terminu kolejnych wizyt kontrolnych
Zanim pacjent będzie mógł udać się do domu, konieczne jest ustalenie kolejnych wizyt kontrolnych. Są one bardzo ważne – w ich trakcie lekarz będzie mógł ocenić efekty laserowej korekcji wzroku, a także sprawdzi, czy nie występują żadne komplikacje utrudniające proces gojenia gałki ocznej.
Bezpieczny powrót pacjenta do domu
Bezpośrednio po zabiegu laserowej korekcji wzroku nie można prowadzić samochodu ani innych pojazdów, gdyż widzenie może być zaburzone. Pacjent może odczuwać także dyskomfort związany z rozpoczynającym się procesem gojenia. Ból oczu, nadwrażliwość na światło czy łzawienie mogą utrudniać samodzielny powrót do domu, dlatego zalecamy, aby poprosić o towarzystwo bliską osobę.
Laserowa korekcja wzroku w Warszawie
Laserowa korekcja wad refrakcji to alternatywa dla innych metod korekcji, takich jak korekcja okularowa czy soczewki korekcyjne. Zabieg laserowej korekcji wzroku pozwala trwale usunąć wady wzroku, takie jak krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, dzięki czemu pacjent odzyskuje ostrość widzenia. Jest to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto regularnie uprawia sport i nie chce martwić się o zniszczenie okularów, a soczewki kontaktowe są dla niego niewygodne. Laserowa korekcja wzroku w naszej klinice w Warszawie to szansa na podniesienie komfortu życia. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak ostre widzenie wpływa na codzienność. Wbrew wielu obawom, jest to zabieg całkowicie bezpieczny i bezbolesny, a przeprowadzony przez doświadczonego specjalistę pozwala w szybkim tempie wrócić do pełni sił. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem i umówienia się na kwalifikację wstępną!