LASEROWA KOREKCJA WZROKU WARSZAWA – JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?
Zabiegi laserowej korekcji wzroku przeprowadzane są u pacjentów z wadą wzroku ustabilizowaną przez minimum 2 lata, którzy ukończyli 21 rok życia. U osób młodszych gałka oczna jeszcze się rozwija. W przypadku występowania przeciwwskazań do wykonania zabiegu, do których zaliczają się m.in. niektóre choroby okulistyczne i schorzenia ogólne, lekarz w trakcie wizyty kwalifikacyjnej zaproponuje alternatywną metodę korekcji.
Wizyta kwalifikacyjna to pierwszy i zarazem bardzo istotny etap procedury laserowej korekcji wzroku. Trwa około 2 godziny. Prosimy, aby przyjść ok. 10 minut wcześniej, aby dopełnić niezbędnych formalności.
W trakcie wizyty kwalifikacyjnej lekarz ocenia, czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania (względne – czasowe lub bezwzględne – trwałe), które uniemożliwiają wykonanie zabiegu. W tym celu przeprowadzane są: wywiad medyczny oraz szczegółowe badania diagnostyczne. Na podstawie otrzymanych wyników pacjentowi proponowana jest optymalna metoda korekcji wady wzroku i ustalany jest plan zabiegu.
Jak przygotować się do wizyty kwalifikacyjnej?
- 30 dni przed planowaną wizytą kwalifikacyjną należy zrezygnować z noszenia twardych soczewek kontaktowych.
- 14 dni przed planowaną wizytą kwalifikacyjną należy zrezygnować z noszenia miękkich soczewek kontaktowych – można korzystać jedynie z korekcji okularowej.
- W umówionym terminie należy się stawić na wizytę kwalifikacyjną z kompletem wcześniejszych wyników badań diagnostycznych, o ile takie były wykonywane.
Jakie badania są wykonywane w trakcie wizyty kwalifikacyjnej do zabiegu laserowej korekcji wzroku?:
Autorefraktometr (komputerowe badanie wzroku)
Refrakcja, pomiar korekcji, badanie wady wzroku (badanie ostrości wzroku)
Badanie tropii, forii, widzenia stereoskopowego (badanie widzenia obuocznego) .
Badanie aparatu ochrony gałki ocznej (film łzowy i gruczoły Meiboma) .
Badanie USG gałki ocznej .
Tonometria (badanie ciśnienia w oku)
Topografia (stworzenie mapy rogówki) .
Pachymetria (ocena grubości rogówki)
Keratometria (pomiar krzywizn rogówki)
W przypadku konieczności poszerzenia diagnostyki lekarz wykonuje także badania dodatkowe.
Wizyta kwalifikacyjna i zabieg laserowej korekcji wzroku mogą być przeprowadzone tego samego dnia. Jeśli na podstawie wywiadu medycznego i analizy wyników badań wykonanych w trakcie wizyty kwalifikacyjnej lekarz nie stwierdzi przeciwwskazań do laserowej korekcji wzroku, zabieg odbywa się jeszcze w tym samym dniu.
Cała procedura trwa zaledwie kilka godzin – rozwiązanie to wprowadziliśmy z myślą o pacjentach, dla których kilkukrotny przyjazd do gabinetu Idealny Wzrok w Warszawie jest problematyczny.
Zalecenia przed zabiegiem laserowej korekcji wzroku w Warszawie:
30 dni
Na miesiąc przed wyznaczonym terminem zabiegu laserowej korekcji wzroku należy zrezygnować z używania twardych soczewek kontaktowych.
14 dni
Na dwa tygodnie przed wyznaczonym terminem zabiegu laserowej korekcji wzroku należy zrezygnować z używania miękkich soczewek kontaktowych.
48 godzin
Na 48 godzin przed wyznaczonym terminem zabiegu laserowej korekcji wzroku należy zrezygnować z używania kosmetyków pielęgnacyjnych w obrębie twarzy (kosmetyków do makijażu, a także żeli czy kremów). Składniki w nich zawarte mogą zwiększać ryzyko pojawienia się reakcji alergicznej.
24 godziny
Na 24 godziny przed wyznaczonym terminem zabiegu laserowej korekcji wzroku zabronione jest spożywanie napojów alkoholowych i energetycznych, a także innych, w których składzie znajduje się kofeina. Zabronione jest także stosowanie narkotyków i innych środków odurzających oddziałujących na zmianę świadomości – substancje w nich zawarte mogą wchodzić w niekorzystne interakcje z lekami stosowanymi w podczas zabiegu, przyczyniając się do wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych.
W przypadku pytań dotyczących przygotowania do zabiegu, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub wypełnienia formularza kontaktowego.
Laserowa korekcja wzroku w Warszawie to procedura przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym. Dzięki zastosowaniu kropli znieczulających aplikowanych do oczu, pacjent nie odczuwa bólu. Może pojawić się jedynie uczucie dyskomfortu.
Aby proces gojenia gałki ocznej i rekonwalescencji po zabiegu laserowej korekcji wzroku w Warszawie przebiegał prawidłowo, bardzo ważne jest rygorystyczne przestrzeganie zaleceń otrzymanych od chirurga refrakcyjnego. Wszelkie zalecenia przekazywane są pacjentowi w trakcie kontrolnego badania pozabiegowego.
Ból oka, nadwrażliwość na światło, uczucie dyskomfortu, pieczenie i łzawienie – to normalne elementy procesu gojenia gałki ocznej, które nie powinny wzbudzać niepokoju. Jeżeli jednak dolegliwości się nasilają, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.
Bezpośrednio po zabiegu nie można prowadzić samochodu – ze względu na stosowane w trakcie laserowej korekcji wzroku krople znieczulające, widzenie może być niewyraźne, dlatego zalecamy, aby pacjentowi towarzyszyła osoba, która zadba o bezpieczny powrót do domu.
Przez pierwszych 7 dni po zabiegu:
- Zaleca się unikanie pomieszczeń zadymionych i zakurzonych. Obecność substancji drażniących gałkę oczną może przyczynić się do zwiększenia ryzyka wystąpienia podrażnień i utrudnić proces gojenia.
- Zaleca się unikanie bezpośredniego kontaktu z sierścią zwierząt, która może przyczynić się do rozwoju infekcji.
- Zaleca się unikanie bezpośredniej ekspozycji oczu na promienie słoneczne- w przypadku konieczności wyjścia z domu, warto założyć okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV.
Przez pierwszy miesiąc od zabiegu:
- Zaleca się niekorzystanie z publicznych pływalni i basenów, kąpieli w morzu, jeziorze i innych akwenach wodnych. Zanieczyszczenia występujące w wodzie zwiększają ryzyko infekcji i w efekcie mogą zaburzyć prawidłowy przebieg procesu rekonwalescencji.
- Zaleca się unikanie kontaktu z osobami z objawami infekcji.
W trosce o jak najlepszy przebieg procesu gojenia należy stawiać się na wyznaczone wizyty kontrolne, w trakcie których lekarz oceni, czy gałka oczna goi się prawidłowo. Zgodnie z zaleceniami lekarza należy także stosować przepisane krople do oczu.