Metody leczenia LASEROWA KOREKCJA WZROKU WARSZAWA
Zabieg metodą PresbyMax w Warszawie umożliwia korekcję starczowzroczności.
PresbyMax, czyli bi-asferyczna, multifokalna ablacja rogówki to zabieg przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Metoda ta pozwala na korekcję prezbiopii (starczowzroczności) ze współwystępującymi wadami wzroku: krótkowzroczność do -7 dioptrii, nadwzroczność do +3 dioptrii, astygmatyzm do 4,0 cylindrów.
Po zabiegu przeprowadzonym tą metodą następuje poprawa widzenia i korekcja okularowa staje się zbędna.
Procedura PresbyMax cechuje się małą inwazyjnością, niewielką liczbą powikłań oraz krótkim czasem trwania zabiegu. Przy pomocy dwóch laserów (femtosekundowego i excimerowego) lekarz najpierw wytwarza płatek rogówki, a następnie przeprowadza wielokrzywiznowe modelowanie powierzchni rogówki, dzięki czemu pacjent odzyskuje ostrość widzenia z różnych odległości – z dali oraz z bliży. Wady w obu oczach koryguje się podczas jednego zabiegu.
Pacjentom, u których ze względu m.in. na zaćmę nie można przeprowadzić zabiegu metodą PresbyMAX, proponuje się alternatywne metody korekcji, np. refrakcyjną wymianę soczewki.
SmartSurfAce TransPRK bezkontaktowa procedura laserowej korekcji wzroku
Jedną z metod laserowej korekcji wzroku stosowaną przez chirurgów refrakcyjnych Idealnego Wzroku w Warszawie jest SmartSurfAce TransPRK. To połączenie metody TransPRK i technologii SmartSurfAce, która zapobiega przegrzaniu oka.
Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym (do oka pacjenta aplikowane są krople znieczulające), bez konieczności używania narzędzi chirurgicznych. SmartSurfAce TransPRK na tle innych metod korekcji laserowej wyróżnia się nie tylko niską inwazyjnością, lecz także krótszym, niż w przypadku starszych metod powierzchniowych procesem rekonwalescencji.
Etap 1
Etap 2
Etap 3
Etap 4
- Nie ma konieczności stosowania narzędzi chirurgicznych, dzięki czemu proces gojenia jest szybszy.
- Krótka procedura: w ciągu zaledwie 2 sekundy można usunąć 1 dioptrię wady, dzięki czemu zminimalizowane zostaje ryzyko przegrzania powierzchni oka.
- Szybszy efekt poprawy ostrości wzroku w porównaniu z innymi, starszymi powierzchniowymi metodami laserowej korekcji wzroku.
Procedura SmartSurfAce TransPRK składa się z dwóch etapów: w pierwszej kolejności usuwany jest nabłonek rogówki, a następnie rogówka jest wygładzana przy pomocy technologii SmartPulse.
Lasek
Laserowa korekcja wzroku LASEK powstała z połączenia dwóch starszych metod zabiegowych: LASIK i PRK.
Metoda LASEK wykorzystywana jest do korekcji takich wad refrakcji jak krótkowzroczność, nadwzroczność oraz astygmatyzm. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości bólowych. LASEK to metoda powierzchniowa laserowej korekcji wzroku, która nie pozostawia blizny na oku.
Metoda wymaga dwóch oddzielnych zabiegów – podczas jednej procedury korygowana jest wada tylko na jednym oku.
- Metoda powierzchniowa, która nie wymaga ingerencji w głębokie warstwy oka.
- Cała procedura wraz z przygotowaniem pacjenta do zabiegu trwa około godziny (samo modelowanie rogówki to zaledwie kilkanaście sekund).
- Oko zabezpieczane jest opatrunkiem ochronnym.
Pierwszy etap procedury obejmuje usunięcie nabłonka rogówki. W tym celu stosowany jest 18% roztwór alkoholu. Następnie chirurg refrakcyjny przy pomocy precyzyjnej wiązki lasera excimerowego modeluje rogówkę, usuwając wadę refrakcji. Gdy soczewka zostanie wymodelowana do pożądanego kształtu, nakładany jest na oko specjalny opatrunek – soczewka ochronna. Zabezpiecza ona oko, dzięki czemu przyczynia się do przyspieszenia procesu rekonwalescencji.
SmartPulse EBK
SmartPulse EBK to procedura laserowej korekcji wzroku przeprowadzana z wykorzystaniem technologii SmartPulse, skracającej proces gojenia.
SmartPulse EBK to jedna z metod powierzchniowych laserowej korekcji wzroku. Stosowana technologia pozwala na skrócenie procesu gojenia – w porównaniu z innymi metodami EBK. Sam zabieg przeprowadzany jest dwuetapowo:
- chirurg refrakcyjny przy pomocy narzędzia Epi Clear usuwa mechanicznie nabłonek rogówki (głębokie warstwy rogówki pozostają nienaruszone);
- z pomocą lasera excimerowego rogówka jest modelowana do pożądanego kształtu , a następnie jest wygładzona technologią SmartPulse.
Dzięki zastosowaniu kropli znieczulających zabieg jest całkowicie bezbolesny.
- Małoinwazyjna procedura powierzchniowej korekcji wad refrakcji.
- Krótszy czas rekonwalescencji niż przy innych metodach EBK.
- Po zabiegu na oku nie pozostaje blizna.
Metoda FemtoLASIK umożliwia korekcję dużych wad wzroku
FemtoLASIK to jedna z głębokich metod laserowej korekcji wzroku. Jest to nowocześniejsza wersja metody LASIK. Umożliwia korekcję wad refrakcyjnych, takich jak: krótkowzroczność do -11 dioptrii, dalekowzroczność do +6 dioptrii, astygmatyzm do cyl. 6D.
FemtoLasik charakteryzuje się szybszym powrotem do codziennych czynności w porównaniu z zabiegami wykonywanymi metodami powierzchniowymi (nawet po jednym dniu od przeprowadzonego zabiegu). W trakcie procedury wykorzystywane są dwa lasery: femtosekundowy oraz excimerowy.
Przy pomocy lasera femtosekundowego chirurg refrakcyjny wytwarza płatek rogówki – trwa to około 20 sekund.
Przy pomocy lasera femtosekundowego chirurg refrakcyjny modeluje rogówkę do pożądanego kształtu.
W trosce o jak najwyższy komfort pacjenta zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym – do oka aplikowane są krople znieczulające.
Widzenie po zabiegu laserowej korekcji wzroku może być zaburzone, dlatego zalecamy towarzystwo bliskiej osoby w powrocie do domu.
- Krótki czas trwania procedury
- Powrót do codziennych czynności już jeden – dwa dni po zabiegu .
- Możliwość korekcji dużych wad refrakcji.